Zabawki drewniane

Zakup zabawek bywa dla rodziców dzieci coraz większym problemem. Nie ma się co dziwić – na półkach w sklepach zalegają masy słabych jakościowo towarów azjatyckiej produkcji. Tymczasem okazało się, że zabawki tego rodzaju nie tylko bywają słabe jakościowo, ale przede wszystkim zdarza się, że zawierają w swoim składzie groźne dla zdrowia substancje. Warto więc zastanowić się dokładniej, jakie zabawki warto kupować dzieciom.

Do mody wracają znowu zabawki drewniane, takie jak kilkadziesiąt lat temu. Okazuje się, że zwykłe proste figurki czy klocki potrafią zająć dziecko o wiele lepiej, niż multifunkcyjne zabawki z tysiącem funkcji.
To do rodzica należy decyzja, jakimi zabawkami będzie bawić się jego dziecko. Dobry rozwiązaniem jest zadbanie, by zabawki te były nie tylko okazją do rozrywki, ale także do nauki.
Edukacyjne zabawki wyrabiają w dzieciach umiejętności, które w późniejszym życiu szkolnym mogą okazać się bardzo cenne. Dlatego zdecydowanie warto rozważyć ich zakup już w pierwszych miesiącach życia.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Logika w grze?

    Gry logiczne dla większości osób są czymś, co nie powoduje zdrowej ekscytacji, ale wręcz przeciwnie – wywołuje nieznośny grymas na twarzy. Gry takie kojarzone są z długimi rozmyślaniami, rozmaitymi rachunkami i tworzeniem najdziwniejszych umysłowych konstrukcji w wyobraźni. Wyobrażenie o nich ściśle związane jest z małymi postępami, z bezczynnością, która potrafi wpędzić w prawdziwą nudę. Wydaje…

    Read more
  • Tuje odpowiednio pielęgnowane mogą zapewnić w naszym ogrodzie poczucie intymności przez cały rok. Jeśli nie chcemy być narażeni na wścibskie spojrzenia sąsiadów lub przechodniów ta roślina jest wręcz idealna. Osiągają one wysokość od 3 do 4 metrów, więc idealnie nadają się na wysoki i gęsty żywopłot. Nie potrzebują ciągłego cięcia i nie wymagają formowania. Możemy…

    Read more